Firma WAS istniejąc w Polsce od roku 1997 jako pierwsza zaczęła oferować ambulanse produkowane wg wzorców charakterystycznych dla najbardziej wymagającego rynku w Europie – rynku niemieckiego. Do dziś produkcja zabudowy medycznej dla wszystkich ambulansów montowanych w Niemczech odbywa się w polskiej fabryce w Lubiczu k/Torunia. Jakość i umiejętności naszych pracowników doceniają nie tylko odbiorcy w Niemczech, ale też w całej Europie, Azji i Afryce. Gdy spotkacie Państwo sprowadzony do Polski kilku lub kilkunastoletni ambulans firmy WAS z Niemiec, w którym wszystkie jego elementy stale, mechaniczne i elektryczne wyglądają jak nowe i działają nienagannie to możecie być pewni, że zabudowa ta jest dziełem profesjonalnego zespołu polskich inżynierów i pracowników z rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika. Jako jedyna firma produkująca ambulanse karetki w Polsce oferujemy Państwu ambulanse oparte na niemieckiej technologii

Oferta WAS Wietmarscher Polska Sp. z o.o. nie ogranicza się tylko do ambulansów produkowanych w Polsce. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani pełną ofertą pojazdów specjalnych Grupy WAS Wietmarscher zapraszamy na stronę: http://www.was-vehicles.com/de/produkte.php


Nagroda dla WAS Polska 22.05.2015

Bezpieczeństwo

SAMI MOŻEMY BYĆ PACJENTEM WE WŁASNYM AMBULANSIE

Każdy użytkownik pojazdu chce się czuć bezpiecznie w trakcie użytkowania. Ważne jest dla nas bezpieczeństwo zarówno personelu medycznego jak i pacjentów. W naszych ambulansach stosujemy tylko przetestowane rozwiązania techniczne. Wszystkie elementy zastosowane w ambulansach WAS począwszy od zamków szafek wiszących, poprzez systemy otwierania szuflad/kosza na śmieci, a skończywszy na fotelach czy mocowaniu podstawy do noszy głównych zostały przetestowane zgodnie z PN EN 1789. Wiemy, że sami możemy być kiedyś pacjentami wyprodukowanego przez nas ambulansu. Chcemy mieć pewność, że będzie on bezpieczny.

Jakość

JAKOŚCI NIE MOŻNA KUPIĆ. BUDUJE SIĘ JĄ PRZEZ LATA. TA PRACA NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY

Na najbardziej wymagającym jeżeli chodzi o jakość rynku niemieckim przetrwać mogą tylko najlepsi. Fakt, że ambulanse WAS Wietmarscher użytkowane są od wielu lat w całej Europie związany jest z ciągłą pracą nad utrzymaniem odpowiedniej jakości produktów i procesu produkcji. Wymaga to nieustannego i kompleksowego zarządzania jakością.Ergonomia

CZYLI WSZYSTKO WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU

Projektując nową zabudowę spojrzeliśmy na przedział medyczny ambulansu przez pryzmat czynności medycznych jakie mają być tam wykonywane oraz utrzymania porządku podczas akcji ratunkowej. Uporządkowaliśmy wnętrze ambulansu tak, aby układ zabudowy przedziału medycznego był jak najbardziej przyjazny dla użytkownika.

Efektywność

INWESTUJEMY W EFEKTYWNOŚĆ.

Jakość nie idzie w parze z ceną. Niska cena odbija się na niej w sposób negatywny. Aby utrzymać ceny na przystępnym poziomie i jednocześnie zachować wymaganą przez Zarząd firmy niemiecką jakość produkcji inwestujemy w efektywność pracy. Doskonalimy zarówno umiejętności naszych pracowników jak i ograniczamy straty materiałowe w trakcie procesu produkcji.

Ochrona środowiska

JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI ZA PRZYSZŁE POKOLENIA

Środowisko staje się ofiarą rewolucji przemysłowej. Aby zadbać o przyszłe pokolenia wprowadziliśmy system zarządzania jakością i środowiskiem. Optymalizacja procesu produkcji oraz system segregowania odpadów pozwala nam z dumą stwierdzić, że nasza firma jest przyjazna środowisku. 100 % materiałów użytych do produkcji zabudowy medycznej naszego ambulansu podlega procesowi recyclingu.

Compliance

WAS PRZESTRZEGA ZASAD.

W przeciągu kilku lat grupa WAS stała się znaczącym producentem ambulansów i pojazdów specjalnych na świecie. Podstawą prowadzenia działalności w całej grupie, a tym samym w W.A.S. Wietmarscher Polska Sp. z o.o. jest przestrzeganie norm etycznych oraz przepisów prawa krajowego i międzynarodowego. Ten cel naszego przedsiębiorstwa został ujęty w Systemie Zarządzania Compliance (CMS), który od 01.12.2011 jest obowiązujący w naszej firmie.

Do nadzoru nad funkcjonowaniem systemu CMS w całej grupie WAS powołany został pełnomocnik ds. compliance (kontakt w j. niemieckim i j. angielskim):

Thomas Blankmann
Tel: +49 5925 991 - 181
Fax: +49 5925 991 - 601
t.blankmann@was-vehicles.com

Nad działaniem systemu w W.A.S. Wietmarscher Polska Sp. z o.o. czuwa pełnomocnik spółki ds. compliance:

Anna Bakun
Tel: +48 56 6744 - 131
Fax: +48 56 6785 - 207
a.bakun@was.pl